Ozonowanie

Ozonowanie skutecznie usuwa zarazki chorobotwórcze, rakotwórcze zarodniki pleśni które wdychamy oraz nieprzyjemne zapachy. Kiedy notorycznie chorujemy i nie pomagają nam nawet antybiotyki to warto usunąć zagrożenia chorobotwórcze z naszego otocznia. Przenoszenie chorób po przez kichanie i rozsiewanie zarazków zostanie zminimalizowane prawie do zera. Również tak zwane „morowe powietrze” po zmarłych osobach można neutralizować metodą ozonowania. Ozon poradzi sobie również z nieprzyjemnymi zapachami po zmarłych czy po pożarze.

POUCZENIE W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA OZONOWANIA

Ozonowanie to metoda dezynfekcji pomieszczeń oraz usuwania nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie neutralizuje bakterie, rakotwórcze zarodniki grzybów domowych oraz czynniki alergiczne. Podczas wykonywania ozonowania należy stosować się do zasad bezpieczeństwa chroniąc przede wszystkim organizmy żywe. Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas ozonowania to:

  • Stosowanie ochrony dróg oddechowych przez wykonawcę
  • Zakaz przebywania ludzi i zwierząt w ozonowanych pomieszczeniach oraz do 3h po ozonowaniu.
  • Usunięcie roślin i pokarmów na czas ozonowania i do 3 h po ozonowaniu.
  • Po 3h od zakończenia ozonowania należy dobrze przewietrzyć pomieszczenia. Dopiero po przewietrzeniu można użytkować pomieszczenia.
  • W razie wystąpienia podejrzanych objawów zdrowotnych u osób użytkujących pomieszczenia po ozonowaniu, należy bezzwłocznie udać się do najbliżej placówki medycznej.